דנטקר לוגו

מחיר הלבנת שיניים – המחירון המלא

הלבנת שיניים היא הליך דנטלי קוסמטי שנועד לשפר את מראה החיוך שלכם על ידי הסרת כתמים ושינוי צבע מהשיניים. תהליך זה כולל שימוש בחומרי הלבנה, כגון מי חמצן או קרבמיד חמצן, כדי לפרק ולהעלים כתמים על שכבות האמייל והדנטין של השיניים.

מחיר הלבנות שיניים – כמה זה עולה?

מחיר הלבנת השיניים תלוי בסוג ההלבנה ומשתנה בין המרפאות בהתאם למיקום הגיאוגרפי. נפתח בקצרה במחירים הממוצעים לשיטות ההלבנה הנפוצות כיום: 

 • מחיר הלבנת שיניים באמצעות משחה – עשרות שקלים בודדים בבית המרקחת
 • מחיר הלבנת שיניים באמצעות סטריפים – 200-400 ₪
 • מחיר הלבנת שיניים באמצעות סד – 1,500-2,000 ₪
 • מחיר הלבנת שיניים באמצעות קרן אור כחולה – 1,500-2,000 ₪
 • מחיר הלבנת שיניים בלייזר – 2,000-3,000 ₪
 • מחיר ציפוי חרסינה לשן – 2,500-4,000 ₪ (לשן אחת)

חשוב לזכור שהלבנת שיניים היא פתרון קוסמטי, ושמירה על הרגלי היגיינת פה טובה נותרת חיונית לבריאות שיניים לטווח ארוך וחיוך זוהר.

לשירותכם טבלה המתארת בקצרה את המחירים והשימושים של טכניקות ההלבנה המקובלות היום:

משחת שיניים/ מי פה סטריפים ערכות ביתיות סד לילה מרפאתי לייזר קרן אור כחול
מחיר  עשרות שקלים 200-400 ש"ח  150-350 ש"ח 1,500-2,0000 ש"ח 2,000-3,000 ש"ח  1,500-2,000 ש"ח
ריכוז פרוקסיד עד 5% 3-10% 10-15% 10-20% 30% 15-25%
משך 2 דקות עבור משחה/ 60 שניות עבור מי פה 30 דקות לכל שימוש 1-6 שעות  לכל שימוש במשך הלילה 40-60 דקות 40-60 דקות
תחזוקה יומיומי או כמה פעמים בשבוע כמה פעמים בחודש כמה פעמים בחודש כל 6-12 חודשים כל 6-12 חודשים כל 6-12 חודשים
רגישות נמוכה וזמנית בינונית וזמנית בינונית וזמנית נמוכה וזמנית נמוכה וזמנית נמוכה וזמנית
תוצאות לא משמעותיות לכמה שבועות/חודשים לכמה שבועות/חודשים 1-3 שנים 3-5 שנים 2-4 שנים

הלבנות שיניים במרפאה- כמה זה עולה? 

הנה סקירה תמציתית של שיטות ההלבנה במרפאה:

מחיר הלבנת שיניים בלייזר במרפאה:

 • רופא שיניים משתמש בג'ל הלבנה בריכוז גבוה.
 • מכשיר לייזר מפעיל את הג'ל.
 • מספר מפגשים לתוצאות מיטביות.
 • שיפור מיידי בצבע השן.
 • 2,000-3,000 ש"ח

מחיר הלבנת שיניים באור:

 • דומה ללייזר, אך משתמש במכשיר מרפא אור.
 • מריחת ג'ל, הפעלה באור.
 • מפגשים מרובים, תוצאות מהירות.
 • 1,500-2,000 ש"ח

מחיר הלבנת שיניים סד:

 • ריטיינר בהתאמה אישית ניתן לאחר טיפול במשרד.
 • ג'ל בריכוז נמוך יותר מורחים על הריטיינר.
 • נלבש בלילה כדי לשמור על תוצאות ההלבנה.
 • 1,500-2000 ש"ח 

שיטות אלו מציעות הלבנת שיניים מקצועית בטכניקות ואפשרויות תחזוקה משתנות. הבחירה שלכם תלויה בצרכים שלכם ובהמלצות רופא השיניים.

מחירי הלבנה בקופות החולים:

ביטוח רגיל ביטוח מתקדם ביטוח פרימיום
מכבי 1,734 ₪ 1,300 ₪ 1,300 ₪
לאומית 1,658  1,492 ₪ 1,492 ₪
כללית לא ידוע לא ידוע לא ידוע

מחיר הלבנת שיניים ביתית – כמה זה עולה?

הנה סקירה תמציתית של מחיר שיטות ההלבנה בבית:

מחיר רצועות הלבנה

רצועות הלבנה הן חלקי פלסטיק דקים וגמישים המצופים בג'ל הלבנה על בסיס פרוקסיד. הם מוצמדים ישירות על השיניים ומושארים במקומם למשך תקופה מוגדרת, בדרך כלל 30 דקות עד שעה. רצועות אלו נועדו להלבין בהדרגה את השיניים על ידי הלבנת כתמים ושינוי צבע. הם זמינים ללא מרשם ומציעים אפשרות נוחה להלבנת שיניים בבית.

 מחיר 200-400 ₪

מחיר משחות הלבנה ושטיפות

משחת שיניים מלבינה ומי פה מכילים מרכיבים מיוחדים, כגון מי חמצן או חלקיקים שוחקים, המסייעים בהסרת כתמי שטח מהשיניים. משחת שיניים מלבינה משמשת כמו משחת שיניים רגילה במהלך צחצוח שיניים יומי, בעוד שטיפת פה מלבינה נשטפת סביב הפה למשך תקופה קצרה.

מוצרים אלה מספקים אפקט הלבנה הדרגתי ועדין יותר בהשוואה לשיטות אחרות אך קל לשלב אותם בשגרת היגיינת הפה שלכם.

עלותם עשרות שקלים בודדים

מחיר ערכות הלבנה לבית

ערכות הלבנה ביתיות כוללות בדרך כלל סט של סדים בהתאמה אישית או מגשים מלאים מראש עם ג'ל הלבנה. ערכות אלו מאפשרות למשתמשים למרוח את הג'ל על שיניים באמצעות הסד וללבוש אותם למשך פרק זמן מוגדר, לרוב בין לילה או לכמה שעות במהלך היום.

הג'ל בערכות אלו מכיל בדרך כלל ריכוז גבוה יותר של חומרי הלבנה מאשר רצועות או משחות, מה שעלול להוביל לתוצאות מהירות יותר אך עשוי גם להגביר את הסיכון לרגישות בשיניים. חלק מהערכות עשויות להגיע עם נורות LED כדי להאיץ את תהליך ההלבנה.

מחיר 150-350 ש"ח

מה ההבדל בין הלבנה בבית להלבנה במרפאה?

ההבדל העיקרי בין ערכות הלבנה ביתיות להליכי הלבנה במשרד נעוץ בריכוז חומרי ההלבנה בהם נעשה שימוש, בשיטת היישום וברמת הפיקוח המקצועי. נדבר על הפירוט המדעי יותר של ההבחנות הללו:

 • ריכוז חומרי הלבנה:

ערכות הלבנה לבית: ערכות אלו מכילות בדרך כלל ריכוז נמוך יותר של חומרי הלבנה (בדרך כלל מי חמצן או קרבמיד חמצן), בדרך כלל נע בין 3% ל-20%. הריכוז הנמוך נועד להיות בטוח יותר לשימוש ללא השגחה בבית אך עשוי לדרוש משכי טיפול ממושכים יותר כדי להשיג תוצאות רצויות.

הלבנה במרפאה: משתמשים בריכוזים גבוהים יותר באופן משמעותי של חומרי הלבנה, הנעים לרוב בין 15% ל-40% או יותר. הריכוז הגבוה מאפשר אפקט הלבנה מהיר ואינטנסיבי יותר במהלך טיפול קצר יותר.

 • שיטת יישום:

ערכות הלבנה ביתיות: ערכות אלו מספקות בדרך כלל סדים בהתאמה אישית או סדים מלאים מראש שהמטופלים עונדים על השיניים. הג'ל במגשים אלו מיושם על ידי המטופל, והתהליך מתבצע בדרך כלל בעצמו.

הלבנה במרפאה: במרפאת שיניים, חומרי הלבנה מורחים ישירות על השיניים על ידי רופא שיניים. התהליך נמצא במעקב צמוד, ואמצעי הגנה קיימים כדי למזער מגע עם רקמות פה רגישות.

 • פיקוח מקצועי:

ערכות הלבנה לבית: מטופלים משתמשים בערכות אלו ללא השגחה ישירה של רופא שיניים. בזמן שההנחיות מסופקות, התהליך עשוי להכיל סיכון מעט גבוה יותר לשימוש לא נכון, מה שעלול להוביל לתופעות לוואי כמו רגישות בשיניים או גירוי בחניכיים.

הלבנת שיניים במרפאה: רופאי שיניים בעלי מומחיות בהלבנת שיניים מנהלים הליכים במשרד. הם יכולים להתאים את הטיפול לצרכיו הספציפיים של המטופל, לעקוב מקרוב אחר ההתקדמות ולטפל בכל חשש או תגובות שליליות מיידיות במהלך הטיפול.

 • משך הטיפול:

ערכות הלבנה ביתית: טיפולים ביתיים דורשים פעמים רבות מפגשים מרובים הפרוסים על פני מספר ימים או שבועות כדי להגיע לרמת ההלבנה הרצויה עקב הריכוז הנמוך יותר של חומרי ההלבנה.

הלבנה במרפאה: נהלים במשרד מציעים בדרך כלל תוצאות מיידיות יותר, כאשר הלבנה ניכרת מושגת בפגישה אחת וממושכת יותר (בדרך כלל פחות משעתיים).

לסיכום, ההבדלים המדעיים העיקריים בין ערכות הלבנה ביתיות והליכי הלבנה במשרד סובבים סביב ריכוז חומרי ההלבנה, שיטת היישום, רמת הפיקוח המקצועי ומשך הטיפול. בעוד ערכות ביתיות נוחות למשתמשים רבים, הלבנה במשרד נוטה לספק תוצאות מהירות ואינטנסיביות יותר אך דורשת השגחה מקצועית וסביבה מבוקרת כדי להבטיח בטיחות.

איך מבררים כמה עולה הלבנת שיניים?

ישנו טווח מסוים של מחירי הלבנת שיניים, וכדאי לבצע השוואה כדי להבין את סדר גודל המחיר. מומלץ להשוות מחיר הלבנת שיניים של רופא אחד עם מחיר הלבנת שיניים של רופאים נוספים, וכן מחיר הלבנת שיניים בקופות החולים.

בנוסף, התנופה הגדולה בטיפולי הלבנת שיניים הביאה לשגשוג של טיפולי הלבנת שיניים בטורקיה או טיפולי הלבנת שיניים ביוון.

מטבע הדברים מחיר הלבנת שיניים בטורקיה הינו זול יותר מאשר מחיר הלבנת שיניים בישראל, ובנוסף מחיר הלבנת שיניים ביוון הינו זול גם הוא, אם כי לרוב מעט גבוה יותר מאשר מחיר הלבנת שיניים בטורקיה.

עם זאת יש לקחת בחשבון כי מחיר הלבנת שיניים איננו מאד גבוה, ובניגוד לטיפולי השתלת שיניים בטורקיה, עלות הלבנת שינים בטורקיה עלולה להיות לא משתלמת אם מוסיפים את מחיר הטיסה והמלון. לכן מומלץ לבצע סקר שוק בנוגע למחיר הלבנת שיניים ולהחליט על אופן הטיפול המיטבי.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים