דנטקר לוגו

סיבוכים לאחר השתלת שיניים

השתלות שיניים נחשבות לדבר נפוץ בימינו וכמעט כלל המבוגרים בגילאים המופלגים יעברו מספר השתלות שיניים להחלפת כלל השיניים בחלל הפה. ולמרות שתהליך השתלת השיניים נחשב לדבר שכיח בקרב האוכלוסייה שלנו, חשוב לזכור שמדובר בניתוח לכל דבר ויכולות להיות לכך השלכות מחמירות כמו זיהומים ודלקות שיכולים גם להגיע עם תופעות לוואי כואבות ומטרידות.

לכן, ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב אודות סיבוכים לאחר השתלת שיניים. אילו סיבוכים עלולים להתרחש? מה צריך לעשות אם הופיעו התסמינים השונים ואיך כדאי למנוע מראש סיבוך לאחר השתלת שיניים? בואו ונגלה זאת יחד!

אילו סיבוכים יכולים להיות לאחר השתלת שיניים?

לאחר טיפול השתלת השיניים יכולים להופיע תסמינים רבים המעידים על סיבוכים שלאחר הטיפול או תופעות לוואי קשות אף הן שיכולות לרמז על הסתבכות ניתוחית.

בין התסמינים הנפוצים יהיו:

  • שטפי דם
  • דימום מהחניכיים
  • קושי בפתיחת וסגירת הפה
  • נפיחות מעל ל3 ימים לאחר ביצוע ההשתלה, המעידה על דלקת חמורה
  • חום גבוה (מופיע לרוב בגלל דלקת)

מה עלי לעשות אם הופיעו תסמינים חמורים?

אם תופעות הלוואי והתסמינים לא עוברים במשך 3 הימים הראשונים ממועד ההשתלה, הרי שכדאי לפנות לרופא שאצלו ביצעתם את השתלת השיניים. חשוב תמיד לזכור כי כל סיבוך יכול במהרה להפוך לזיהום וכל דלקת קטנה עלולה להחמיר ולהתפשט.

דלקת שמלווה בחום גבוה, חייבת להדליק אצלכם נורה אדומה באופן מידי, גם אם החום הופיע יום או יומיים לאחר הטיפול, ולכן, מומלץ לגשת לרופא במהירות. בסופו של דבר, כל ניתוח יכול להגיע עם סיבוכים שונים וכדי להימנע מהתפשטות של זיהומים ודלקות, תמיד מומלץ לשים לב לתסמינים המופיעים ולעקוב אחריהם.

איך מונעים סיבוכים של השתלות שיניים?

בשביל למנוע את מרבית הסיבוכים של השתלות השיניים, רופאים רבים ממליצים על נטילת אנטיביוטיקה לפני ואחרי הטיפול. רופא השיניים ייתן לכם הנחיות מדויקות למתן האנטיביוטיקה וחשוב מאוד להקפיד לבצע אותן בזמן הנכון ובכמות הדרושה.

לאחר ביצוע השתלת השיניים, חשוב שלא לצרוך אוכל ושתייה בשעות הראשונות. גם לאחר מספר שעות כשכבר מותר להתחיל לאכול, מומלץ לצרוך מזון רך כמו מרק ירקות מרוסק או פירות מרוסקים. חשוב שהמזון לא יהיה חם מאוד ולא קר מידי.

עד 24 שעות לאחר ביצוע השתלת השיניים, חשוב להימנע מצחצוח האזור ואם הופיעה דלקת באזור, אז חשוב מאוד להימנע מצחצוח האזור בכלל ולפנות במיידי לרופא המטפל.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים