דנטקר לוגו

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים?

טיפול הלבנת שיניים נחשב לאחד הטיפולים המוצלחים בתחום האסתטיקה הדנטאלית, המספק תוצאה דרמטית של הבהרת שיניים ושינוי משמעותי בתוך זמן קצר. מדובר באפקט שיפור משמעותי, אבל אנשים רבים תוהים כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים. ישנם מספר סוגי הלבנת שיניים ולכל אחד מהם אורך חיים אחר.

הלבנת שיניים בלייזר

הטיפול המקצועי והפופולרי ביותר להלבנת שיניים מתבצע באמצעות ריאקציה בין חומר פעיל לקרן לייזר או אור LED. במסגרת הטיפול מגן הרופא על החניכיים של המטופל באמצעות סכר סיליקון, ולאחר מכן מורח על השיניים תרכובת חמצון. בשלב השני הוא מאיר על השיניים עם קרן האור במשך מספר דקות, ולאחר מכן מסיר את החומר הפעיל. במידת הצורך ניתן לחזור על הטיפול פעמיים שלוש, כדי לקבל גוון בהיר יותר של שיניים לבנות. מכיוון שהחומר הפעיל חודר אל תוך החלק הפנימי של השן, מדובר בטיפול אפקטיבי אשר יכול להחזיק מעמד מספר שנים, בעיקר אם נתמך בתחזוקה נכונה של השיניים.

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים בלייזר? הלבנת שיניים בלייזר מחזיקה כ-3 שנים.

 

הלבנת שיניים עם סד

שיטה נוספת לקבלת שיניים לבנות היא באמצעות הלבנת שיניים עם סד. במסגרת הטיפול מגיע המטופל אל רופא השיניים צורך מדידה של מבנה השיניים והזמנה של סד המיוצר בהתאמה אישית. בשלב השני מקבל המטופל לביתו את הסד ואיתו סט מזרקים עם חומר פעיל המלבין את השיניים. על המטופל למרוח את החומר הפעיל על השיניים ולהשאירו כשעתיים ביום, כך במשך כחודשיים. גם טיפול הלבנת שיניים עם סד מתבצע עם חומר פעיל ואפקטיבי, אבל הוא מחזיק מעמד מעט פחות מאשר הלבנת שיניים בלייזר.

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים עם סד? הלבנת שיניים עם סד מחזיקה כשנה. 

 

הלבנת שיניים ביתית

ישנן טכניקות שונות לביצוע הלבנת שיניים באמצעות ערכות ביתיות, אך מדובר בטיפול בעל אפקט מועט המתאים למצב קל של שיניים צהובות, והתוצאה אינה נשמרת זמן רב. זאת מכיוון שהחומר הפעיל המסופק בערכות הביתיות, יעיל וחזק פחות מאשר החומר הפעיל במרפאה ולכן אפקט הטיפול מתפוגג מהר יותר. 

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים ביתית? הלבנת שיניים ביתית מחזיקה מספר חודשים.  

 

הלבנת שיניים טבעית

ברחבי הרשת ניתן למצוא טיפים רבים להבנת שיניים טבעית, באמצעות צחצוח עם סודה לשתייה או מריחת פחם פעיל על השיניים. כדאי להבין כי טיפולים אלו אינם חודרים אל השכבה הפנימית של השן ולפיכך היעילות שלהם מועטת, וגם אם נוצר אפקט כלשהוא – הוא יחזיק מעמד זמן קצר. 

 

מה משפיע על הלבנת שיניים ופרק הזמן שהיא מחזיקה?

על מנת לשמר תוצאות טיפול של הלבנת שיניים לאורך זמן, מומלץ להקפיד על מספר כללים. ראשית חשוב להקפיד על היגיינת פה הכוללת צחצוח שיניים במברשת רכה לפחות פעמיים ביום, תוך שימוש במשחות שיניים מלבינות המאושרות רפואית. בנוסף חשוב להקפיד על ביקור אצל השיננית אחת לחצי שנה. אבנית אשר מצטברת על השיניים גורמת למראה עכור ולא בריא, והשיננית מנקה את אבן השן ומונעת זאת. בנוסף, במקרה של כתמים קלים או נקודות צבע על השיניים – ניתן להסיר אותן באמצעות טיפול אצל השיננית ולשמר את השיניים הלבנות. 

לאחר טיפול הלבנת שיניים מומלץ להימנע מצריכה מוגברת של מאכלים ומשקאות צובעי שיניים, כגון תבלינים כהים, דובדבנים, פירות יער, קולה, קפה, תה ויין אדום. כדאי לאמץ הרגל של שטיפת הפה לאחר צריכה של מזון או שתייה עתירי פיגמנט, וכך למנוע חדירה של החומר אל השן והשפעה על צבע הדנטין. עצה נוספת היא שימוש בקש בעת שתיית משקאות צובעי שיניים, כדי לצמצם את מגע הפיגמנט עם השיניים. 

ואולי העצה החשובה ביותר בשמירה על שיניים לבנות, בעיקר לאחר טיפול הלבנת שיניים, היא הימנעות מעישון. העישון הוא צובע שיניים ידוע והניקוטין מותיר עליהן כתמי צבע צהובים וחומים. לאחר הלבנת שיניים חומר השן רגיש במיוחד וכדאי להימנע כלל מעישון, או להפחיתו משמעותית.

כל העצות הללו נכונות גם למי שסובל מנטייה גנטית לשיניים צהובות. כאשר שכבת האמייל של השן הינה דקה והדנטין הצהבהב משתקף דרכה, נוצר אפקט של שיניים צהובות. גם לאחר טיפול הלבנת שיניים סביר שהצבע הצהוב יחזור, ולכן כדאי להקפיד על תחזוקה נכונה של הפה, כדי להאריך את חיי הלבנת השיניים. 

מדי כמה זמן ניתן לחדש הלבנת שיניים?

אנשים אשר מגלים כי אפקט הטיפול של הלבנת שיניים התפוגג, מומלץ כי יימנעו מביצוע טיפולים תכופים. חשוב להבין כי לאפקט הבהרת שיניים יש גבול – לא בכל טיפול ניתן להבהיר את השיניים עוד יותר וטיפולים רבים מדי עלולים להזיק לשיניים. לכן טיפול מניעה לאחר הלבנת שיניים אשר נועד להאריך את משך התוצאה, הינו חשוב ומשמעותי יותר מאשר חזרה על טיפולי הבהרת שיניים. מכל מקום, גם אם גיליתם שהתוצאה של הלבנת שיניים הולכת ומטשטשת, כדאי לגשת ראשית לטיפול אצל שיננית, לפני שרצים להלבנת שיניים נוספת. ניקוי השיניים יכול בהחלט להסיר כתמים שטחיים ולגרום לשיניים להיראות לבנות ונקיות יותר.  

כמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים – סיכום

הלבנת שיניים מקצועית היא טיפול מוצלח מאד בעל השפעה משמעותית על מראה השיניים. כדי שהטיפול יהיה מוצלח ולאורך זמן חשוב לבצע אותו ע"י רופא שיניים המתמחה באסתטיקה דנטאלית, ומשתמש בחומרים פעילים איכותיים וציוד טכנולוגי מתקדם. לאחר טיפול הבהרת שיניים חשוב מאד לתחזק את התוצאה כדי לשמור עליה לאורך זמן, ובדרך זו הלבנת שיניים תחזיק מעמד כמה שנים.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים