דנטקר לוגו

לכמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים זהו טיפול שנועד להבהיר את צבע בסיס השיניים שלנו למטרה אסתטית בלבד. בישראל, הלבנת שיניים נעשית רק על ידי רופא אבל, אפשר לעשות את ההלבנה בשיטה ביתית שאינה מצריכה שום אישור רפואי ובמאמר הנוכחי אנחנו הולכים לסקור את שיטות הלבנת השיניים הקיימות ולכמה זמן מחזיקה מעמד כל שיטה.

אז בואו ונגלה איזו שיטה היא המוצלחת ביותר ואיזו מהן תגרום לשיניים שלכם להישאר לבנות כמה שיותר זמן.

אז לכמה זמן מחזיקה הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים יכולה להחזיק מעמד בין כמה חודשים ועד מספר שנים – כשהכל תלוי בסוג שיטת ההלבנה שאתם בוחרים.

בישראל קיימות שלוש שיטות נפוצות להלבנת שיניים, כשכל אחת מהן מתקיימת לפרק זמן משתנה. השיטה הראשונה והנפוצה ביותר, זה לגשת לרופא שיניים מומחה ולבצע הלבנת שיניים מקצועית שעשויה להחזיק מעמד בין 2-4 שנים.

הסיבה לפרקי הזמן המשתנים בין כל אדם לאדם, זאת העובדה שכל אחד מאיתנו צורך מזון שונה שעשוי להשפיע על הלבנת השיניים ולפגוע בה לאחר מספר חודשים עד שנים וחלקנו מעשנים, כשהעישון הוא גורם נפוץ לשיניים צהובות.

במרכזי הפארם השונים אתם תוכלו למצוא גם מוצרי הלבנה או משחות הלבנה ללא מרשם שעשויות להלבין את השיניים שלכם לפרק זמן של 5-7 חודשים. סביר להניח שהמחיר שתשלמו על הלבנת שיניים שכזו, יהיה הרבה יותר נמוך מאשר לגשת לרופא מקצועי, אבל גם ההלבנה לא תחזיק מספיק זמן.

לבסוף, משחות שיניים מלבינות יכולות גם הן לסייע לתהליך הלבנת השיניים כמו הסרת כתמים נקודתיים, אך ברוב המקרים אתם עשויים שלא לראות תוצאות משמעותיות כי משחות שיניים לרוב לא מצליחות לחדור את שכבת האימייל של השן ולהשפיע על צבעה.

זמן חיים של הלבנת שיניים לפי שיטה

בטבלה הבאה אתם תוכלו למצוא כמה זמן מחזיקה כל שיטת הלבנת שיניים:

שיטת הלבנת השיניים

זמן חיים להלבנה

הלבנת שיניים במרפאת שיניים

4 – 2 שנים.

משחות ומוצרי פארם להלבנה

7 – 5 חודשים.

משחות שיניים מלבינות

הסרת כתמים נקודתיים בלבד למשך זמן השימוש.

לאיזו אוכלוסייה מתאימה הלבנת שיניים?

טיפול הלבנת שיניים מתאים לשכבת הגילאים הבוגרים בלבד ומומלץ שלא לבצע את טיפול ההלבנה אצל ילדים. שיניים חלביות עלולות להיפגע קשות עקב טיפולי ההלבנה השונים ולכן, ההמלצה הרחבה היא שלא לבצע טיפול הלבנה בקרב ילדים (גם אם מדובר בטיפולים טבעיים כמו הלבנה באמצעות סודה יחד עם מיץ לימון, מה שעשוי לגרום לנזק בלתי הפיך לשן הילד).

לעומת זאת, אצל אנשים מבוגרים וגם אצל קשישים, טיפולי הלבנת שיניים אפשריים ואפילו רצויים מידי תקופות, כי השיניים שלנו נוטות להצהיב עם הזמן וזקוקות לתחזוקה שותפת. שיניים מצהיבות עקב סיבות רבות כשהסיבה המרכזית ביותר היא אכילה לא בריאה כמו צריכת מוצרי שוקולד ומתוקים רבים.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים