דנטקר לוגו

השתלות שיניים ללא כאבים: הדרך הטובה ביותר להחלפת שיניים חסרות

מה המטרה של השתלות שיניים ללא כאבים?

הליך כירורגי זה משמש להנחת שתלים דנטליים בעצם הלסת. שתלים דנטליים אינם מפיקים שום צליל, מחליקים או גורמים לפציעת עצם כמו תותבות או גשר קבוע. זה נגרם על ידי התמזגות שורש המתכת עם העצם. 

בניגוד לשיניים האמיתיות, החומרים בהם משתמשים בהשתלות שיניים אינם מתקלקלים. ככלל אצבע, השתלת שיניים עשויה להיות אפשרות טובה לשקול אם:

 • יש לכם עצם לסת שסיימה לגדול לגמרי
 • חסרה לכם שן אחת או יותר
 • יש לכם רקמות פה חזקות
 • יש מספיק עצם כדי לקיים את השתלים הדנטליים או שהם מסוגלים לקבל השתלת עצם
 • אינכם מסוגלים או מסרבים ללבוש שיניים תותבות
 • מנסים לשפר את הדיבור שלכם

מדוע אינכם צריכים לדאוג לגבי הליך השתלת שיניים?

להשתלת שיניים יש יתרונות שונים, אך הם עלולים לגרום לחרדה אצל אנשים מסוימים. בכל פעם שמישהו שומע את המילה "ניתוח", הוא או היא מקשרים אותה מיד לייסורים וכתוצאה מכך גם לחרדה. 

למען האמת, ניתוח השתלת שיניים הוא הליך קבוע שלא יביא לכם כאבים מיותרים או עיכובים. אם אתם חוששים לעבור ניתוח השתלת שיניים, מומחים לרפואת שיניים יכולים להבטיח לכם שזו תהיה חוויה ללא כאבים ומרגיעה.

אנו נותנים לכם כמה יסודות להאמין שניתוח השתלת שיניים אינו מפחיד ולא נעים כפי שאתם מאמינים.

תהליך ניתוח: תהליך מדויק

טיפול השתלת שיניים מחייב תכנון זהיר ומדויק מבעוד מועד. רופא השיניים צריך להיות אחראי על ההיסטוריה הרפואית, כמו גם על כל היבט של הביקור המתוכנן. אם אתם אחד מהמקרים המאתגרים, רופא השיניים יזדקק לצילום רנטגן או CT כדי להבין את מיקום השתל המדויק והנכון. 

ההנחיות היסודיות מאפשרות חיתוכים מדויקים ליצירת החריץ שאליו יוחדרו השתלים שלכם. עליכם לבחור ברופא שיניים מוכשר שיש לו ניסיון בביצוע ניתוח השתלות שיניים כדי להקל על החששות שלכם. 

הניסיון והידע של רופא השיניים והמנתח יעזור להם להשלים את פעולת ההחדרה בצורה חלקה תוך שהם יודעים כיצד להגיב בהתאם אם יקרה משהו בלתי צפוי במהלך תהליך הניתוח.

מה הופך את השיטה הזאת ללא כאבים ואיך זה אפשרי?

אתם לא צריכים לדאוג מאי נוחות בעת ניתוח השתלת שיניים. לאורך התהליך, תקבלו הרדמה מקומית כדי לאלחש את הרקמות שבהן יעבוד רופא השיניים. 

הרבה לפני תחילת תוכנית הפעולה, תינתן לכם תרופה מרדימה כדי להבטיח את נוחותכם. כדי להבטיח שהאזור מורדם לחלוטין, על מנתח הפה ורופא השיניים לבדוק אותו תחילה ולחקור אתכם אם אתם חשים במשהו. 

כמו כן, אם אתם מאמינים שאתם סובלים מתסמיני חרדה או חוששים מהליך הניתוח, אתם יכולים לדרוש תרופה נוגדת חרדה או תרופת הרגעה משלימה לפני ההליך. תהיה הקלה לגלות שהליך השתלת השיניים נעשה ביום אחד בלבד, מה שמאפשר לכם לשחזר את השגרה הרגילה שלכם בזמן.

מחיר השתלת שיניים:

כמה פרטים על מחירי השתלות שיניים ללא כאבים בישראל:

– מחיר השתלת שן בודדת נע בין 2,000 ל-4,000 ש"ח. מחיר השתלה תלוי בסוג ההשתלה (שתל זירקוניה, שתל טיטניום) ובמיקום בפה. העלות כוללת את אמצעי ההרדמה והאלחוש, אך לא כוללת את השיקום על גבי השתל (כתר, מבנה וכו')

– השתלת שיניים קבועות על שתלים עולה 25,000-40,000 ש"ח ללסת.

– טיפול שיניים לפני השתלה (עקירות, טיפולי שורש וכו') עולים בנפרד. 

– קופות החולים משתתפות במימון השתלות שיניים עד סכום מוגבל לשנה.

– כדאי לבדוק מספר הצעות מחיר לפני ביצוע ההשתלה.

אריכות חיי השתלים

לעומת השתלים המסורתיים, הטיפול בהשתלת השיניים שמתבצע כעת זוכה לשיעור הצלחה גדול יותר. אחוזי ההצלחה לפי מחקרים נעים בין 96 ל-98 אחוזים. שתלים דנטליים הם בנוסף גמישים יותר מתותבות וצריכים פחות תחזוקה. משך החיים של השתלים נע בדרך כלל בין 15 ל-30 שנים, ואם מטפלים בהם נכון, ניתן להאריך את אורך החיים שלהם.

הכנה להתליך ההשתלה

התקופה שלפני הניתוח היא פשוטה וקלה כאחד. תקבלו בדיקת שיניים מלאה ממנתח הפה ורופא השיניים וכן צילומי שיניים ודגמים של הפה והשיניים. 

כעת תוכל להביע את הבעיות שלכם עם רופא השיניים במטרה לעזור לו לטפל בהן. תפרטו כל בעיה בריאותית ותרופות שאתם נוטלים כעת, במיוחד תוספי מזון, טיפולים ללא מרשם רופא וטיפולים במרשם. 

שלב התכנון עשוי לכלול מגוון רופאי שיניים ומומחים אשר יבטיחו כי תקבלו את תכנית השיניים הטובה ביותר המותאמת לנסיבות ולדרישות הספציפיות שלכם.

למה אפשר לצפות ביום הניתוח?

יכינו אתכם ותינתן לכם הרדמה מקומית כאשר תגיע למרפאת השיניים לניתוח. לאחר מכן, מומחה השיניים יציג את האסטרטגיה הכירורגית ויכין את הפה באופן רציף.

אתם עלולים להרגיש כמה תחושות בזמן שרופא השיניים קודח חורים זעירים ללסת שלכם ולאחר שחותך את החניכיים כדי לחשוף את העצם.

עמוד הטיטניום יוצב על המשטח הפנימי ברגע שהחור יגיע לגודל האופטימלי. לפני תפירת החניכיים, ייתכן שרופא השיניים יזדקק לצילום רנטגן נוסף כדי לוודא שכל העמודים ממוקמים כראוי.

הנחיות לאחר הטיפול

רופא השיניים ידבר על הטיפול שלכם ותקבלו תדפיס של כמה המלצות להמשך הטיפול. ודאו שאתם לא מזניחים או מתעלמים מההנחיות מכיוון שתחזוקה נכונה קובעת את התמורה של השתלים הדנטליים החדשים. זה דורש בערך שישה חודשים לפה להחלים לחלוטין.

מחקרים מראים חווית הכאב הכוללת היא בדרך כלל פחות עזה ויורדת מהר יותר עם הזמן לאחר השתלת השתל בהשוואה לעקירת שיניים. מחקרים מראים שחולים מדווחים על רמות כאב נמוכות יותר ב-12, 24, 48 ו-72 שעות לאחר ניתוח השתלים לעומת הסרת שיניים. סביר להניח שהסיבה לכך היא שתלים הממוקמים באתרים לא דלקתיים בעוד ששיניים עקורות הן לרוב סימפטומטיות או דלקתיות, מה שמוביל לכאב מוגבר לאחר הניתוח.

היתרונות של השתלות שיניים ללא כאב

היתרון הברור עבור המטופל הוא קבלת השתלים הדנטליים שלו ללא אי נוחות, המייצגת את אחד השיקולים המרכזיים של אנשים שצריכים לעבור הליכי השתלות. עם זאת, לשימוש בתוכנה ובסימולציה יש מספר יתרונות נוספים עבור המטופל.

 • התערבויות יותר מדויקות, ופחות חודרניות.
 • התערבות מהירה יותר.
 • זמן השיקום מצטמצם.
 • ביטול שגיאות.
 • הפחתת סיכון כירורגית.
 • שיכוך כאבים לאחר ניתוח.

מה כוללת תחזוקה של שתלים דנטליים?

השתלות שיניים, כמו שיניים אמיתיות, דורשות תחזוקה ובדיקה שנתית כדי להבטיח את אורך החיים שלהן. אתם חייבים לתחזק את השתלים בדיוק כמו שאתם עושים עם השיניים האמיתיות שלכם, אבל אתם צריכים גם לשים לב במיוחד למקום שבו השתלים ממוקמים.

צחצוח פעמיים ביום, שימוש בחוט דנטלי וביקורי שיניים קבועים עוזרים לשמור על בריאותם. התמונה מסביב לפרספקטיבה של השתל היא קריטית לשליטה על שלמות בריאות העצם והחניכיים באזור השתל. טיפול ביתי זהיר ובדיקות תכופות של מומחים הם קריטיים לרווחתם.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים