דנטקר לוגו

יישור שיניים פנימי (גשר) – מחירים יתרונות וחסרונות והמלצות על רופאים

מהו יישור שיניים פנימי?

יישור שיניים פנימי כרוך בטיפול בחוסר יישור בתוך השיניים עצמן ולא בקשת השיניים כולה. גורמים כגון גנטיקה, דפוסי בקיעת שיניים, טראומה דנטלית או אובדן שיניים יכולים לתרום לחוסר יישור שיניים. יישור שיניים פנימי מתאים במיוחד למקרים בהם שיניים ספציפיות דורשות מיקום מחדש כדי להשיג אסתטיקה, סימטריה או חסימה טובים יותר.

יישור שיניים פנימי

יתרונות של יישור שיניים פנימי

  • הם מאוד אסתטיים, מכיוון שהם ממוקמים בצד הפנימי של השיניים… שום דבר לא מורגש!
  • הם בטוחים מאוד, בהתחשב בכך שבגלל מיקומם, הם אינם גורמים בדרך כלל לפציעות בשפתיים או בפה של המטופל.
  • הם מאוד מדויקים. מכשיר מסוג זה עשוי לפי מידה, כך שהם מסתגלים היטב ומספקים דיוק לאורך כל תהליך הטיפול.
  • הם נוחים למדי, שכן, כפי שהזכרנו בנקודה השנייה, הם מייצרים פחות פצעים ושפשופים מאשר מכשירים אורתודונטיים אחרים.

חסרונות של יישור שיניים פנימי

  • משך הטיפול ליישור שיניים לשוני הוא בדרך כלל ארוך יותר בהשוואה לאחרים.
  • זה לא מתאים לכל המקרים, ולכן כוח העבודה של מומחה השיניים חיוני כדי לקבוע באילו מטופלים זה יכול להתבצע.
  • ביצוע היגיינה אופטימלית מסובך יותר, מכיוון שהסוגרים אינם גלויים וקשה יותר להסיר הלכלוך.
  • מחירו גבוה יותר, בשל החומרים והטכניקה המשמשת.

תהליך יישור שיניים פנימי

תהליך יישור השיניים הפנימי מתחיל בדרך כלל בייעוץ ראשוני והערכה על ידי רופא שיניים. מבוצעת הערכה אורתודונטית כדי לקבוע את מידת חוסר ההתאמה ואת תוכנית הטיפול המתאימה ביותר.

תוכניות טיפול מותאמות אישית מפותחות על בסיס צרכים והעדפות אישיות. מיישרים או פלטה מותאמים, והתאמות נעשות מעת לעת כדי להבטיח התקדמות. ניטור קבוע חיוני כדי לעקוב אחר התנועה ולבצע את ההתאמות הנדרשות לתוצאות מיטביות.

משך הטיפול הצפוי ותחזוקה

משך הטיפול ליישור שיניים פנימי משתנה בהתאם למורכבות המקרה ואפשרות הטיפול שנבחרה. ככלל, הטיפול יכול לנוע בין מספר חודשים ליותר משנה. עמידה בתוכנית הטיפול שנקבעה, לרבות לבישת חותכים או פלטה לפי ההוראות, היא חיונית לתוצאות מוצלחות. לאחר שלב הטיפול הפעיל, לרוב מומלץ להשתמש בריטיינרים כדי לשמור על היישור שהושג.

שיקולים ומגבלות

יישור שיניים פנימי מתאים למקרים ספציפיים בהם יש צורך בתנועת שיניים ממוקדת. ייתכן שהוא לא יתאים למקרים הדורשים תיקון אורתודונטי נרחב הכולל את כל קשת השיניים. יתכנו מגבלות והתוויות נגד מסוימות, כגון חסימה חמורה או מצבי שיניים הדורשים טיפול רב-תחומי. התייעצות עם רופא שיניים מוסמך חיונית כדי לקבוע את ההתאמה של יישור שיניים פנימי ולפתח תוכנית טיפול מותאמת אישית.

מחיר יישור שיניים פנימי

כמה עולה יישור שיניים פנימי? מחיר יישור שיניים (גשר) פנימי נע בין 11,000 ש”ח ל- 21,000 ש"ח לכל לסת, כמובן שהעלות עלולה להשתנות בהתאם לאורך והיקף הטיפול הנדרש. עלות יישור שיניים פנימי גבוה יותר מיישור חיצוני רגיל.

סיכום

יישור שיניים פנימי מציע גישה ממוקדת לטיפול באי יישור שיניים בתוך קשת השיניים. הוא מספק יתרונות רבים, כולל אסתטיקה משופרת, היגיינת פה טובה יותר וחסימה מוגברת. הבנת אפשרויות הטיפול הזמינות, תהליך הטיפול והתחשבות בגורמים אינדיבידואליים הם חיוניים להשגת תוצאות מוצלחות.

התייעצות עם רופא שיניים מנוסה ביישור שיניים יבטיח הדרכה מותאמת אישית וטיפול יעיל ליישור שיניים פנימי, שיוביל לחיוך בריא ובטוח יותר.

אפשרויות טיפול נוספות ליישור שיניים

קיימות מספר אפשרויות טיפול ליישור שיניים.

מיישרים ברורים, כגון יישור שיניים שקוף Invisalign, משתמשים בסדרה של מגשים שקופים ונשלפים כדי להעביר שיניים בהדרגה ליישור.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים