דנטקר לוגו

איך תדעו אם אתם צריכים טיפול שורש?

כאבים בשיניים יכולים להופיע בהדרגה או ביום בהיר אחד בלי שום סיבה מקדימה, ולהפוך לכאבים חזקים ומתמידים שדורשים טיפול מידי אצל רופא שיניים מומחה.

במיוחד בשבילכם ריכזנו את הסימנים החשובים שיש לשים אליהם לב ועם הופעתם, לפנות במיידי לרופא השיניים. סימנים שיכולים להעיד על הצורך בטיפול שורש קרב וסימנים מקדימים שיכולים להזהיר אתכם מהעתיד לבוא.

מה זה טיפול שורש?

טיפול שורש הוא תהליך ריפוי שורש השן שבה נוצרה דלקת או חור שהובילו לכאבים ואי נוחות בעת אכילה או שתיה או דלקת מקומית שאינה עוברת.

בתהליך טיפול שורש מסלקים את הרקמה המזוהמת מחלל השן (בדרך כלל הרקמה הזו תראה כחור שחור במרכז השן) ואם ישנה דלקת בשורש שן עצמו, אז גם משם מסירים את הרקמה הדלקתית וממלאים את החור בחומר מיוחד לצורך איטום החלל ויציבותו.

  • עובדות חשובות על טיפולי שורש

בסיום כל טיפול שורש, הרופא יתקין לכם כתר על גבי השן, כתר שישמור על חלל השן ויעטוף אותה בחומר עם נראות טבעית, כך שאף אחד לא יבחין כי עברתם טיפול שורש או ששמו לכם כתר על השן.

מומלץ לבחור בכתרי זירקוניה, כי הם בעלי הנראות הטבעית ביותר כיום. הם מגיעים בצבע השיניים וגם ידועים כמחזירי אור – מה שמעניק להם מראה טבעי לחלוטין.

תסמינים לדלקת בשורש השן – כך תדעו שאתם צריכים טיפול שורש

תסמינים נפוצים לדלקת בשורש השן כוללים:

  1. רגישות בעת צריכת מאכלים קרים או חמים או שתייה חמה מידי או קרה מאוד.
  2. נפיחות באזור השן או החניכיים שיכולה להעיד על דלקת בשורש השן
  3. כאב שיניים חמור שמגיע ללא התראה מוקדמת.
  4. קשיים בלעיסה במיקום מסוים.

מתי תדעו שאתם צריכים טיפול שורש?

התסמין המרכזי שישלח אתכם ישירות לרופא השיניים לצורך אבחון, הינו הכאב העצום שיתחיל להופיע בצד מסוים בחלל הפה. הכאב ילך ויתפשט אם לא תטפלו בדלקת והדלקת עלולה אף להתפשט לאזורים אחרים בשיניים.

הדלקת נוצרת כתוצאה מהתקדמות הנגע אל פנים שורש השן, היכן שישנם כלי דם ועצבים – מה שגורם לכאבים החזקים ולרגישות יתרה בעת צריכת מזון או שתיה.

תסמין נוסף ולא פחות חשוב שמצריך בדיקה דחופה גם אם עוד לא הופיעו כאבים בשן), זה הופעה של רקמה שחורה במרכז השן, שיכולה להעיד על בעיה שעתידה להיווצר. הרקמה הנגועה תתחיל לפרק את השכבות הקשיחות של השן עד שתגיע לשורש השן עצמו.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים