דנטקר לוגו

הלבנת שיניים יתרונות וחסרונות

לכל תהליך וטיפול בתחום רפואת השיניים עלולים להיות יתרונות וחסרונות. הלבנת שיניים טומנת בתוכה יתרונות מרובים לצד מספר חסרונות שיכולים להשפיע על המצב הבריאותי שלכם במקרים נדירים.

לכן, חשוב לבחור ברופא שיניים מקצועי שמתמחה בהלבנת שיניים ויודע להשיג עבורכם את התוצאה המרשימה והאיכותית ביותר כמו שמירה על בריאותכם.

מהי הלבנת שיניים?

הלבנת שיניים זהו טיפול חיצוני המשנה את צבע השן לבהיר יותר. תהליך הלבנת שיניים חייב להתבצע רק על ידי רופא מומחה וניתן לבחור מגוון אפשרויות טיפול.

לתהליך הלבנת שיניים יש שתי אפשרויות בחירה – האפשרות הראשונה היא, הלבנת שיניים בתהליך טבעי וביתי או, הלבנה באמצעות תכשיר מיוחד שגורם לשיניים לקבל את הגוון הבהיר והנחשק (טיפול המבוצע במרפאות שיניים מקצועיות).

מהם היתרונות של הלבנת שיניים?

  • פתרון אסתטי – שיניים לבנות ובהירות יותר משדרות אסתטיקה וטיפוח. ברגע שאנחנו מדברים או מחייכים, השיניים באופן טבעי יהיו גלויות לכלל, ואדם עם שיניים כהות או צהובות עלול להיתפס בעיני אחרים כמי שאינו דואג לטיפוח האישי שלו.
  • בריאות – באחד המחקרים שבוצעו בתחום הדייטינג נמצא, כי אדם עם שיניים לבנות ובהירות יותר יחשב בעיני האחרים כאדם בריא יותר מה שיכול להשפיע באופן מובהק על בחירת בן או בת הזוג.
  • הגברת הביטחון העצמי – ברגע שאנחנו מרגישים יפים יותר, כך גם הביטחון העצמי שלנו עולה. שיניים לבנות גורמות לנו להראות הרבה יותר יפים ואסתטיים, מה שיכול להעניק לנו את מלוא הביטחון לחייך ולדבר עם אנשים אחרים בסביבתנו.

ככלל, שיניים שחורות או שיניים צהובות אינן מעידות על בריאות ולכן, חשוב לשים לב לצבע השיניים שיכול להשתנות משתייה מופרזת, עישון או צריכת תרופות.

מהם החסרונות של הלבנת שיניים?

ברגע שבוחרים לבצע הלבנת שיניים כתהליך רפואי, עלולות להתלוות לאחר הפרוצדורה תחושות רגישות לחום ולקור או לנעילת הלסת. חשוב להבין כי תחושות אלו יעברו במהרה תוך שעות ספורות עד ימים אחדים.

לתהליך הלבנת שיניים עלולים להתלוות גם סימני גירוי בחניכיים, כאבים מקומיים ולעיתים תכופות גם עלולה להיווצר דלקת בחניכיים, או פגיעה אפשרית ברקמת השן.

האם ניתן להלבין את כל השיניים?

תהליך הלבנת שיניים נועד להלבין את כלל השיניים שלכם, בין אם מדובר בשיניים קדמיות או אחוריות – בטיפול מקצועי שיבוצע על ידי רופא מוסמך, כל השיניים שלכם יעברו הלבנה ויקבלו את הצבע הבהיר והנחשק.

חשוב לגשת לרופא מומחה ששמעתם עליו המלצות ווידאתם שהוא אכן מסוגל לבצע טיפול איכותי להלבנת שיניים, כדי להימנע מתהליך כושל ולא בטיחותי.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים