דנטקר לוגו

ציפוי שיניים חרסינה: מחיר יתרונות וחסרונות והכל על התהליך

בתחום רפואת השיניים הקוסמטית, ציפויים מפורצלן עומדים כמיזוג אולטימטיבי של אומנות וחדשנות, ומציעות דרך טרנספורמטיבית להשגת החיוך הכובש שתמיד חלמת עליו. אבל מעבר לפיתוי של חיוך ללא רבב מסתתר עולם רב-גוני של שיקולים.

במאמר זה, אנו יוצאים למסע אל היקום המרתק של למינציה מפורצלן, בו אנו בוחנים את היתרונות המדהימים, החסרונות הפוטנציאליים וההשקעה הכספית הנדרשת כדי לפתוח את הדלת לשלמות הדנטלית. הצטרפו אלינו בזמן שאנו חושפים את הסודות שמאחורי פלאי השיניים הללו ומנווטים בנוף המורכב של למינציה מפורצלן, והכל במרדף אחר החיוך הזוהר.

מה זה ציפוי שיניים חרסינה?

למינציה מפורצלן, הידועה גם כציפויי חרסינה, הם קליפות דקיקות להפליא בהתאמה אישית של חרסינה או חומר קרמי שנועדו לשפר את מראה השיניים של אדם. פתרונות שיניים קוסמטיים רב-תכליתיים אלו ידועים ביכולתם לשנות חיוכים על ידי טיפול בבעיות אסתטיות שונות.

למינציה מפורצלן מעוצבת בקפידה כדי להתאים לצבע הטבעי, לצורה ולשקיפות של שיניו של המטופל, מה שמבטיח תוצאה חלקה ומציאותית. הם מחוברים בדרך כלל למשטח הקדמי של השיניים, ובכך מסתירים למעשה פגמים כמו כתמים, שינוי צבע, שבבים, רווחים וחוסר יישור.

אחד היתרונות המרכזיים של למינציה מפורצלן הוא העמידות שלהם, שכן הם עמידים מאוד בפני כתמים ובלאי לאורך זמן. עם זאת, חשוב לציין שהם אכן דורשים הסרה של כמות קטנה של אמייל מהשיניים לפני ההצבה, מה שהופך את ההליך לבלתי הפיך.

למרות שהם מספקים פתרון קוסמטי יוצא דופן, ציפוי חרסינה עשוי שלא להתאים לכולם, והעלות שלהם יכולה להשתנות בהתאם לגורמים כמו מספר הציפויים הדרושים ומומחיות רופא השיניים.

למי ציפוי שיניים חרסינה מתאים?

ציפויי חרסינה הם פתרון שיניים קוסמטי המבוקש בעיקר על ידי אנשים המעוניינים לשפר את מראה השיניים שלהם ולהשיג חיוך אסתטי יותר. הם יכולים להיות אופציה מתאימה לאנשים עם בעיות שיניים שונות, כולל:

 • כתמים ושינויי צבע: ציפויי חרסינה יכולים לכסות ביעילות כתמים מתמשכים ושינויי צבע שאינם מגיבים היטב להליכי הלבנת שיניים.
 • שיניים סדוקות או בלויות: ציפוי יכול לשחזר את מראה השיניים עם שבבים קלים או בלאי, ולגרום להן להיראות שלמות וצעירות.
 • פערים ומרווחים: ציפויים יכולים לסגור פערים או לתקן בעיות אי-יישור קלות, ולספק חיוך אחיד והרמוני יותר.
 • שיניים מעוותות או לא סדירות: שיניים שהן מעוותות באופן טבעי או לא סדירות בגודלן יכולות לקבל מראה אחיד ומושך יותר עם ציפוי.
 • שיניים קטנות: ניתן להשתמש בציפוי כדי לגרום לשיניים קטנות להיראות גדולות יותר ופרופורציות יותר לשאר החיוך.
 • עיצוב מחדש קוסמטי: ציפויים יכולים להציע חלופה פחות פולשנית לטיפול אורתודונטי או כתרים לשיניים כאשר רצוי לבצע שינויים קוסמטיים קלים.

חשוב לציין שבעוד שציפויי חרסינה יכולים לתת מענה לבעיות קוסמטיות רבות, ייתכן שהם לא מתאימים לכל סוגיה דנטלית. יש צורך בהערכה יסודית של רופא שיניים כדי לקבוע אם ציפויים הם הפתרון המתאים לצרכים הספציפיים של הפרט. בנוסף, ההחלטה לקבל ציפוי צריכה לקחת בחשבון גורמים כמו בריאות הפה, תקציב ומטרות אישיות לשיפור החיוך.

מחיר ציפוי שיניים חרסינה – כמה זה עולה?

כמה עולה ציפוי שיניים? מחיר ציפוי שיניים חזה נע בין 1,500 ₪ – 6,000 ₪ . מחיר הטיפול תלוי בצרכים שבעקבותיהם פונה המטופל לטיפול, סוג הטיפול, החומר שבו משתמשים, ניסיונו והמוניטין של הרופא ועוד מגוון רחב של משתנים עליהם נפרט:

 השוואת מחירי ציפוי שיניים לפי סוג

סוג הציפוי מחיר ממוצע בישראל
ציפוי למינייט 2,000 – 5,000 ₪
ציפוי E-max 2,500 – 6,000 ₪
ציפוי חרסינה 2,000 – 5,000 ₪
ציפוי לשן בודדת 1,500 – 3,500 ₪
ציפוי זירקוניה 2,000 – 4,000 ₪

 מהם היתרונות של ציפויי שיניים חרסינה?

ציפויי חרסינה מציעים שפע של יתרונות שהופכים אותם לבחירה פופולרית עבור אנשים המחפשים שינוי חיוך מדהים:

 • שיפור אסתטי: ציפויי חרסינה יכולים לספק שיפור דרמטי במראה השיניים, הסתרת כתמים, שינויי צבע ופגמים שונים, וכתוצאה מכך לחיוך בהיר עם מראה טבעי.
 • התאמה אישית: ציפויי חרסינה מותאמים לצורה, גודל וצבע של השיניים הטבעיות שלכם, מה שמבטיח תוצאה אישית והרמונית.
 • עמידות: ציפויי החרסינה עמידים ביותר בפני כתמים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות בטיפול נאות, ומספקים פתרון קוסמטי לאורך זמן.
 • פולשני מינימלית: בהשוואה לכמה פרוצדורות קוסמטיות אחרות, הנחת ציפוי כרוכה בהסרה מינימלית של מבנה השן, תוך שמירה על רוב השן הטבעית.
 • טרנספורמציה מיידית: ציפויי חרסינה מציעים תוצאות מיידיות, ומאפשרות להשיג מהפך חיוך מהמם בכמה ביקורם במרפאת השיניים בלבד.
 • ורסטיליות: ציפויים יכולים לתת מענה למגוון רחב של בעיות קוסמטיות, כולל כתמים, שבבים, רווחים, חוסר יישור ועוד, מה שהופך אותם לאופציה רב-תכליתית לשיפור החיוך.
 • חיזוק הביטחון העצמי: עם חיוך משופר, אנשים רבים חווים חיזוק משמעותי בביטחון העצמי ובהערכה העצמית.

מהם החסרונות של ציפויי שיניים חרסינה?

בעוד שציפויי חרסינה יכולים לספק יתרונות קוסמטיים משמעותיים, ישנם כמה חסרונות ושיקולים אפשריים שכדאי לזכור:

 • הליך בלתי הפיך: תהליך הנחת ציפוי כולל הסרת שכבה דקה של אמייל מהשיניים, שהיא בלתי הפיכה. זה אומר שברגע שיש לכם ציפוי, תמיד תצטרך אותם כדי לשמור על מראה השיניים שלכם.
 • עלות: ציפויי חרסינה עשויים להיות יקרים יחסית, וייתכן שהם אינם מכוסים בביטוח שיניים מכיוון שהם בעיקרם טיפול קוסמטי.
 • רגישות: אנשים מסוימים עשויים לחוות רגישות מוגברת בשיניים לאחר קבלת ציפוי, במיוחד במהלך הימים הראשונים שלאחר ההליך.
 • תחזוקה: ציפויים דורשים תחזוקה שוטפת והחלפה לאורך זמן, מכיוון שהם עלולים להישבר או להשתבש. זה יכול להוסיף לעלות הטיפול בטווח הארוך.
 • סכנת נזק: בעוד שהציפויים עמידים, הם אינם בלתי פגיעים. הם יכולים להישבר או להיסדק אם הם נתונים לכוח מופרז או אם אתם עוסקים בהרגלים כמו חריקת שיניים.
 • התאמת צבעים: השגת התאמת צבע מושלמת עם שיניים טבעיות יכולה להיות מאתגרת, וזה עשוי לדרוש ביקורים מרובים כדי לכוונן את הגוון.
 • לא מתאים לכל הנושאים: ציפויים הם בעיקר פתרון קוסמטי ועשויים שלא להתאים לאנשים עם בעיות בריאות שיניים משמעותיות או בעיות מבניות גדולות בשיניים.

לפני שתחליטו על ציפויי חרסינה, חיוני לקיים התייעצות יסודית עם רופא שיניים מוסמך או רופא שיניים קוסמטי כדי לדון בצרכים הדנטליים הספציפיים שלכם, בציפיות ובכל סיכונים פוטנציאליים הקשורים להליך.

מה לצפות לפני ההליך של ציפוי שיניים חרסינה

הכנה לציפוי שיניים כרוכה במספר שלבים חשובים כדי להבטיח תוצאה מוצלחת. הנה מה שאתם יכולים לעשות כדי להתכונן לתהליך:

 1. ייעוץ: קבעו פגישת ייעוץ ראשונית עם רופא שיניים מוסמך. במהלך פגישה זו, דונו ביעדים ובציפיות שלכם לציפויים.
 2. בדיקות שגרתיות: רופא השיניים שלכם יבצע בדיקה יסודית של בריאות הפה שלכם. ניתן לבצע צילומי רנטגן והתרשמויות כדי להעריך את השיניים והחניכיים שלכם.
 3. תכנון טיפול: שתפן פעולה עם רופא השיניים שלכם כדי ליצור תוכנית טיפול המתארת את מספר הציפויים הדרושים ואת התוצאה הרצויה. אתם גם תדונו בחומר הציפוי, הגוון והצורה.
 4. טיפול בבעיות שיניים: ודאו שכל בעיות שיניים קיימות, כגון חורים או מחלות חניכיים, מטופלות ונפתרות לפני הנחת ציפוי.
 5. ניתוח חיוך: רופא השיניים שלכם יכול באמצעות הדמיות ומודלים לקבוע את המראה המדויק שאתם רוצה לציפוי שלכם, תוך התחשבות בגורמים כמו צורת השן, גודל וצבע.
 6. תכנון תקציב: דונו בעלות ההליך, כולל אפשרויות מימון או כיסוי ביטוחי זמין.
 7. ציפויים זמניים: במקרים מסוימים, ניתן להציב ציפויים זמניים בזמן יצירת ציפויים קבועים, מה שמאפשר לכם לצפות בתצוגה מקדימה של התוצאה הסופית.
 8. היגיינת הפה: שמרו על היגיינת פה טובה עם צחצוח קבוע והשתתפו בכל ניקוי שיניים מומלץ לפני הליך ההדבקה של הציפוי.

על ידי ביצוע שלבים אלה ושיתוף פעולה הדוק עם רופא השיניים שלך, תוכל להתכונן כראוי להצבת ציפוי שיניים ולהשיג את שינוי החיוך שאתה רוצה.

מה לצפות מההליך עצמו של ציפוי שיניים

במהלך ההליך של ציפוי חרסינה, מעורבים מספר שלבים מרכזיים כדי להבטיח שינוי מוצלח של החיוך שלכם:

 1. הכנת שיניים: במקרים מסוימים מסירים כמות קטנה של אמייל (בדרך כלל פחות ממילימטר) מהמשטח הקדמי של השיניים שיקבל ציפוי. זה נעשה כדי ליצור מקום לציפויים ולהבטיח מראה טבעי.
 2. רישומים: רופא השיניים שלכם ייקח רישומים מהשיניים המוכנות שלכם. טביעות אלו משמשות כתבנית ליצירת ציפויים מותאמים אישית התואמים את הגודל, הצורה והצבע של השיניים הטבעיות שלכם.
 3. ציפויים זמניים: בזמן שהציפויים הקבועים מיוצרים במעבדת שיניים, ניתן להציב ציפויים זמניים כדי להגן על השיניים ולשמור על המראה שלכם.
 4. הדבקת ציפוי: ברגע שהציפויים המותאמים אישית יהיו מוכנים, רופא השיניים שלכם יחבר אותם בזהירות לשיניים שלכם באמצעות דבק מיוחד. נורית הקשיה מיוחדת משמשת לעתים קרובות כדי להקשיח את הדבק במהירות.
 5. התאמות: רופא השיניים שלכם יבצע את כל ההתאמות הנדרשות כדי להבטיח שהציפויים מתאימים בצורה נוחה ונראים טבעיים.
 6. ליטוש סופי: הציפויים מלוטשים כדי להשיג ברק אמיתי ומרקם חלק, המספקים שילוב חלק עם השיניים הקיימות שלכם.

ההליך כולו דורש בדרך כלל כמה ביקורים אצל רופאי שיניים, עם שלב זמני בין לבין בזמן שהציפוי הקבוע מיוצר. רופא השיניים שלכם יספק הוראות טיפול לאחר ההליך כדי להבטיח את אורך החיים והיופי של החיוך החדש שלכם.

מה לצפות לאחר תהליך של ציפוי שיניים

לאחר קבלת ציפויי חרסינה, אתם יכול לצפות לדברים הבאים:

 • רגישות: רגישות ראשונית מסוימת בשיניים היא שכיחה, אך בדרך כלל היא פוחתת תוך מספר ימים עד שבוע.
 • תקופת הסתגלות: עשוי לקחת מעט זמן להתרגל לתחושת הציפויים שלכם, במיוחד בעת נשיכה או לעיסה.
 • היגיינת שיניים רגילה: שמרו על היגיינת פה טובה עם צחצוח יומי ושימוש בחוט דנטלי. בדיקות וניקוי שיניים קבועים חיוניים.
 • הימנע ממזונות מסוימים: רצוי להימנע ממזונות קשים מאוד או דביקים שעלולים לפגוע בציפויים.
 • אורך חיים: עם טיפול נאות, ציפוי יכול להחזיק מעמד 10-15 שנים או יותר. עם זאת, הם עשויים להזדקק להחלפה או תיקון מדי פעם.
 • תחזוקה: בהתאם להמלצות רופא השיניים שלכם, ייתכן שתצטרך לחזור לבדיקות תקופתיות כדי להבטיח את הבריאות והאסתטיקה של הציפויים שלכם.

תהנו מהחיוך החדש שלכם: והכי חשוב, אתם יכולים לצפות ליהנות מהחיוך המשופר והמבריק שלכם במשך שנים רבות.

האם יש תופעות לוואי?

ציפויי חרסינה נחשבים בדרך כלל בטוחים ויש להם תופעות לוואי מינימליות. עם זאת, כמה תופעות לוואי ושיקולים אפשריים כוללים:

רגישות שיניים: מקובל לחוות רגישות מוגברת בשיניים, במיוחד מיד לאחר הנחת הציפויים. רגישות זו יורדת בדרך כלל תוך מספר ימים עד שבוע.

הליך בלתי הפיך: תהליך הכנת השיניים והדבקת ציפויים כרוך בהסרה של כמות קטנה של אמייל, שהיא בלתי הפיכה. זה אומר שברגע שיש לכם ציפוי, תמיד תצטרך אותם כדי לשמור על מראה השיניים שלכם.

פוטנציאל לשבירה: בעוד שציפויי חרסינה עמידים, הם יכולים להישבר או להישחק אם הם נתונים לכוח מופרז, כגון נשיכת חפצים קשים או שחיקת שיניים.

התאמת צבעים: השגת התאמת צבע מושלמת עם שיניים טבעיות יכולה להיות מאתגרת, וייתכן שזה ידרוש ניסיונות מרובים כדי לקבל את הגוון בדיוק.

תחזוקה: ציפויים עשויים לדרוש תחזוקה תקופתית, תיקון או החלפה לאורך זמן, מה שיכול להוסיף לעלות הטיפול בטווח הארוך.

גירוי חניכיים: במקרים מסוימים, נוכחות של ציפוי עשויה להוביל לגירוי קל בחניכיים או לשינויים בקו מתאר רקמת החניכיים.

לכמה זמן הציפוי מחזיק?

אורך החיים של ציפויי חרסינה יכול להשתנות מאדם לאדם, אך הם נחשבים בדרך כלל לעמידים לאורך זמן. בממוצע, ציפויי חרסינה יכולים להחזיק מעמד בין 10 ל-15 שנים או אפילו יותר עם טיפול ותחזוקה נאותים.

איך אוכל לשמור על הציפויים שלי במצב טוב?

כדי לשמור על אורך החיים והיופי של ציפויי החרסינה שלכם, פעלו בהתאם להנחיות הטיפול החיוניות הבאות:

צחצחו את השיניים בעדינות עם מברשת שיניים לא שוחקת ומשחת שיניים פלואוריד פעמיים ביום. השתמשו בחוט דנטלי מדי יום כדי להסיר רובד וחלקיקי מזון בין השיניים.

בקרו אצל רופא השיניים שלכם לבדיקות וניקויים שגרתיים כדי לפקח על מצב הציפויים שלכם ולהבטיח בריאות אופטימלית של הפה.

הימנעו מנשיכה או ללעיסה של חפצים קשים כמו קרח או עטים, מכיוון שהדבר עלול לשחוק את הציפויים במהרה

אם אתם חורקים שיניים בלילה, שקלו ללבוש סד לילה כדי להגן על הציפויים שלכם.

צמצמו למינימום את צריכת החומרים המכתימים כמו קפה, תה ויין אדום, או שטפו את הפה במים לאחר הצריכה.

עישון עלול להכתים ולפגוע במראה הציפויים. הימנעו מעישון.

> על ידי הקפדה על הנחיות אלו, תוכלו ליהנות מחיוך יפה עם ציפויי חרסינה למשך שנים רבות.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים