דנטקר לוגו

השתלת שיניים בלסת התחתונה : כל מה שצריך לדעת על התהליך

אם חסרה לכם שן בלסת התחתונה או שהתקינו לכם תותבת באופן לא מקצועי, דעו לכם שהדבר פוגע ישירות בבריאות השיניים שלכם, ומאבד מהביטחון שלכם לחייך ולדבר.

שיניים אסתטיות משדרות בריאות ותורמות להשפעה החברתית שלנו. שיניים בלסת התחתונה מאפשרות לנו ללעוס מזונות שונים מבלי לחוות שום קושי, ובכך לשמור על הבריאות הכללית של כל הגוף. זאת בדיוק הסיבה שלשיניים התחתונות הממוקמות בלסת התחתונה, יש חשיבות רבה.

במאמר הנוכחי אנחנו הולכים להעמיק בהליך של השתלות שיניים בלסת תחתונה, מחירי השתלות שיניים, תהליך, יתרונות, וכל השאלות החשובות על התהליך עצמו קריאה מהנה. 

מהם השתלות שיניים ללסת תחתונה ואילו סוגים קיימים?

הליך השתלת שיניים ללסת תחתונה נועד עבור מקרים שבהם יש חוסר בשן עקב תאונה, מחלה או עקירה. שתלים דנטליים שונים יכולים להחליף את השן החסרה ולספק פתרון נוח ואסתטי לאורך זמן.

קיימים שלושה סוגים עיקריים של שתלים דנטליים שעשויים לשמש פתרון להשתלות שיניים בלסת התחתונה.

השתלים עשויים בעיקר מזירקוניה וטיטניום שנחשבים לחומרים חזקים ויציבים העמידים לאורך זמן. זה לא משנה אם תבחרו בשתלים אמריקאיים, שתלים ישראלים או שתלים אירופאיים, מה שחשוב להבין זה ששתלים העשויים מטיטניום נחשבים כיום ליציבים ביותר ובעלי אורך חיים רב הרבה יותר מאשר כל שתל אחר, רק שמחירם גם מגיע בהתאם.

איך מבצעים השתלת שיניים בלסת התחתונה?

הליך השתלת השיניים בלסת התחתונה כרוך בהברגת השתל אל עצם הלסת. כדי להגיע אל עצם הלסת, מבצעים תחילה חיתוך בחניכיים, בכדי לחשוף את כל חלק העצם שעליה יעמוד השתל הדנטלי.

לאחר שחשפנו את עצם הלסת, מבוצע קידוח אל פנים העצם שלתוכו יוחדר השתל עצמו. חשוב שאורך הקדח יהיה תואם לאורך השתל בכדי ליצור יציבות ראשונית חזקה באזור, מה שימנע תזוזה של השתל על גבי העצם.

בסיום התקנת השתל, חשוב לוודא עם מברג מקצועי כי השתל אכן יושב בצורה מקצועית על גבי עצם הלסת ואינו חווה תזוזה. חשוב לציין כי מספר חודשים לאחר ביצוע ההליך, תאי העצם בעצם הלסת יתחילו לצמוח מחדש באזור ויחברו את השתל בצורה עוד יותר חזקה אל העצם.

בסיום התהליך, מתקינים על גבי השתל כתר דנטלי העשוי מזירקוניה לרוב ותופרים את החניכיים מסביב לשתל כולו. יש לזכור כי הליך השתלת שיניים בלסת התחתונה נעשה בידי רופא שיניים מומחה בלבד שמבצע קודם כל הערכה טרום ניתוחית ותכנון טיפול מקדים.

הרופא מאבחן את מצב השיניים והאם המטופל מתאים להשתלת שיניים או שלא. במצבים כמו נסיגת חניכיים הרופא לא יוכל לבצע למטופל התקנת שתלים דנטליים ויידרש לכך פתרון אחר של שילוב תותבות דנטליות (כתרים או גשרים).

השתלות שיניים בלסת תחתונה: סקירה כללית

מחיר שתל בודד: 2,500 – 5,000 ₪ כל הלסת התחתונה: 35,000 – 60,000 ₪ 
זמן החלמה 2 -4 ימים
סוגי שתלים מתאימים
  • שתלים אמריקאים
  • שתלים אירופאיים
  • שתלים ישראלים

*השתלים יכולים להיות עשויים מזירקוניה או טיטניום

אחוזי הצלחה של ההליך הצלחת ההשתלות בישראל מגיעה עד 95% ויותר, אך רבים בוחרים לבצע השתלת שיניים בחול, מה שיכול להביא עימו אחוזי הצלחה פחותים בהרבה.
דרג כאב אם התהליך מתבצע בהצלחה, אתם עלולים שלא לחוש כאב כלל ובמקרים מסוימים מומלץ לקחת משככי כאבים אם הכאב לא עובר תוך מספר שעות.
הנחיות לאחר הניתוח יש להיוועץ ברופא, מכיוון שההנחיות תלויות במידת ההצלחה והסיבוכים האפשריים.
מתי אפשר לאכול? מומלץ לאכול כ3 שעות לאחר ההשתלה ולא לפני, במקרים מסוימים עם התערבות כירורגית, זמן ההחלמה יהיה ארוך יותר ותצטרכו להתייעץ עם הרופא באיזה שלב תוכלו להתחיל לאכול.
כמה זמן אורך התהליך? השתלת שיניים של שתל בודד מסתכמת בעבודה של 30 – 40 דקות. 
סוג הרדמה הרדמה מקומית

מהו זמן ההחלמה לאחר הליך השתלת שיניים בלסת התחתונה?

תקופת ההחלמה תהיה תלויה בסוג השתלת השיניים שיחליטו לבצע לכם ובסוג השן המוחלפת. בדרך כלל, מדובר בתקופת החלמה של מספר ימים בלבד. אם מופיעים כאבים באזור השן בזמן תקופת ההחלמה, ניתן לקחת משככי כאבים.

לאחר הליך השתלת שיניים בלסת התחתונה, לא ניתן לאכול במשך שעתיים לפחות וביממה הראשונה יש לצרוך מזון קר או רך בלבד (בדומה למעדני חלב או גלידות שונות).

כמה עולה השתלת שיניים בלסת תחתונה?

מחיר השתלת שיניים לשתל בודד: 2,500 – 5,000 ₪

מחיר השתלת שיניים עבור כל הלסת התחתונה: 35,000 – 60,000 ₪

היתרונות של השתלות שיניים ללסת תחתונה

להשתלות שיניים ללסת תחתונה ישנם מספר יתרונות:

  • שיפור יכולות הלעיסה והדיבור

ברגע שחסרה לכם אפילו שן אחת בלסת התחתונה, יהיה לכם מאוד קשה ללעוס את האוכל כפי שהייתם רגילים לעשות כשהיו לכם כל השיניים. שתלים דנטליים בלסת התחתונה ישפרו את יכולות הלעיסה של אבות המזון השונים, וכמובן שהדיבור שלכם יחזור להיות כפי שהוא היה לפני.

  • אסתטיקת פנים משופרת וביטחון עצמי

שיניים תקינות מאפשרות לקו הלסת שלנו להראות טבעי, לא נותנות לעור הפנים ליפול – מה שיכול לפגוע באסתטיות המראה שלנו ובבריאות כל חלל הפה ושומרו על מראה פנים צעיר ומתוח.

  • שימור מבנה עצם הלסת וקווי מתאר הפנים

ברגע שלבן אדם חסרות מספר שניים בלסת התחתונה, עם הזמן השיניים יחלו לזוז בחלל הלסת ולמלא את החלק החסר, מה שיצור שינויים בקו הלסת וידחוף אותה כלפי פנים. מצב כזה יכול להפוך את הפנים שלכם לנפולות ואתם עלולים להיראות הרבה יותר מבוגרים.

  • יתרונות השתלת שיניים מבחינת יציבות, עמידות, ומראה טבעי

השתלת שן דנטלית העשויה מחומר הזירקוניה או חומר הטיטניום, יכולה להבטיח לכם עמידות לאורך טווח. חומר הזירקוניה מחזיק מעמד 10-15 שנים ומתאפיין באיכות הטבעית שהוא מעניק לשן. הטיטניום לעומת זאת, נחשב להרבה יותר יקר מחומר הזירקוניה אבל הוא גם עשוי להחזיק מעמד 15-20 שנה, מה שיכול להבטיח עמידות גבוהה לאורך שנים.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים