דנטקר לוגו

ציפוי שיניים לומינירס ׁׁ(Lumineers)- מחיר, יתרונות חסרונות והמלצות חשובות

האם אתם רוצה לשפר את מראה החיוך שלכם? שיני לומינירס עשויות להיות הפתרון המושלם עבורכם. לומיניר הוא ציפוי חרסינה דק שמונח על השיניים הקיימות שלכם כדי להסוות שיניים סדורות, דהויות, מלאות רווחים, עקומות או לא מיושרות.

הם הדרך המושלמת לקבל חיוך בעל מראה טבעי מבלי לעבור את התהליך האינטנסיבי של הדבקת ציפויי שיניים מסורתיים.

 במדריך זה, נעבור על היסודות של שיניים לומינירס, תהליך יישום לומינירס ועל היתרונות של בחירתם כדי להעצים את החיוך שלכם. בואו נסתכל מקרוב.

מה זה ציפוי שיניים לומינירס?

שיניים לומינירס הם מותג פופולרי של ציפוי עשוי חרסינה של חברת Cerinate. הם כמו ציפויי חרסינה מסורתיים, אבל הם דקים ושקופים יותר.

הם מונחים מעל השיניים הקיימות כדי לספק חיוך יפה יותר. ניתן להשתמש ב- לומינירס כדי להסוות שבבים, רווחים, כתמים, שיניים עקומות ופגמים אחרים בשיניים.

מתי נעשה ציפוי שיניים לומינירס?

לומינירס הם אפשרות פופולרית לרפואת שיניים קוסמטית למי שרוצה לשפר את מראה השיניים. הם יעילים במיוחד בתיקון בעיות כגון שיניים סדוקות, מוכתמות או לא מיושרות. אז מי הוא המועמד האידיאלי עבור לומינירס?

ראשית, כל מי שיש לו שיניים וחניכיים בריאות יכול לשקול את לומינירס כאופציה. עם זאת, חשוב לציין שהם עשויים שלא להתאים לכולם בהתאם לצרכים ולמטרות הספציפיות שלו.

אלה עם עששת חמורה או מחלת חניכיים יצטרכו לטפל בבעיות אלה לפני שהם שוקלים את לומינירס. בנוסף, מטופלים שחורקים שיניים יתר על המידה עשויים שלא להיות מועמדים טובים מכיוון שהציפויים עלולים להינזק עם הזמן.

אם יש לכם שאלות כלשהן לגבי האם אתם מועמדים טובים לציפוי לומינירס או אם קיימים טיפולים חלופיים שעשויים להתאים יותר לצרכים שלכם, התייעצו עם רופא השיניים שלכם כדי לדון באפשרויות שלכם.

לומינירס יכול להציע יתרונות רבים בשיפור מראה החיוך שלכם. אם אתה מעוניין באפשרות הטיפול הזו וחושב שהיא עשויה להתאים לכם, קבע פגישת ייעוץ עם רופא שיניים מוסמך עוד היום!

מחיר ציפוי שיניים לומינירס- כמה זה עולה?

מחיר ציפוי שיניים מסוג לומינירס נע בסביבות 3,000-6,000 ₪ לשן במרפאות הפרטיות. זה יכול להשתנות בהתאם למיקום המרפאה ומומחיות הרופא המטפל.

מהם היתרונות של ציפוי שיניים לומינירס?

לומינירס הם טיפול שיניים קוסמטי פופולרי שיכול לשנות את החיוך שלך ולהגביר את הביטחון שלכם. ציפויי דק במיוחד שעשוי מחרסינה ומותאם אישית לצורה ולגודל של השיניים שלכם, ומספק מראה טבעי שיכול להחזיק מעמד לאורך שנים עם טיפול נאות.

אחד היתרונות העיקריים של לומינירס הוא יכולתם לתקן פגמים דנטליים שונים, כגון שיניים מוכתמות או דהויות, שיניים סדוקות או סדוקות, מרווחים או רווחים לא אחידים ושיניים מעוותות.

הם מציעים אלטרנטיבה לא פולשנית להליכי ציפוי מסורתיים מכיוון שהם דורשים מעט עד ללא הפחתה של שיניים לפני ההצבה.

יתרון נוסף של לומינירס הוא העמידות שלהם. מכיוון שהם עשויים מחומרים איכותיים, הם עמידים בפני שחיקה משימוש יומיומי כמו נשיכה ולעיסת מזון. זה אומר שלא תצטרכו לדאוג להחלפתם בזמן הקרוב אם תטפלו בהם היטב.

לומינירס מספקים גם תוצאות מיידיות בהשוואה לטיפולי יישור שיניים אחרים שעשויים להימשך חודשים או אפילו שנים עד שרואים שינויים כלשהם בחיוך.

אתם תראה שיפור מיידי במראה ובתחושה של השיניים שלכם לאחר ביקור אחד בלבד!

מיקומי לומינירס דורשים בדרך כלל פחות פגישות מאשר חלופות אחרות כמו פלטה או יישור שכוללים פגישות מרובות במשך מספר שבועות/חודשים/שנים.

עם טיפולי לומינירס הדורשים רק שני ביקורים, לרוב בהפרש של כשבועיים זה מזה – זה מתורגם לפחות חופשות מעבודה/לימודים וכו', מה שמקל על אנשים שמנהלים חיים עמוסים אך עדיין רוצים חיוכים לבנים וישרים!

מהם החסרונות של ציפוי שיניים לומינירס?

ציפויי לומינירס מציעים מספר יתרונות, כמו השחזת שיניים מינימלית ותהליך מריחה מהיר יחסית וללא כאבים. עם זאת, יש להם גם כמה חסרונות שיש לקחת בחשבון:

תיקון מוגבל: ייתכן שלומינירס לא יתאימו לבעיות שיניים חמורות או לחוסר יישור שיניים משמעותי, מכיוון שהם מספקים יכולות תיקון מוגבלות בהשוואה לציפוי מסורתי או טיפולי יישור שיניים.

עובי: הלומינירס הם דקים במיוחד, מה שיכול להיות יתרון, אך הרזון שלהם עשוי גם לגרום למראה פחות טבעי, מכיוון שהם עלולים לא להסוות את שינויי הצבע או הפגמים בשיניים ביעילות כמו ציפויים עבים יותר.

עלות: לומינירס יכולים להיות יקרים יותר מאשר אפשרויות ציפוי אחרות, מה שיכול להיות חיסרון עבור אלה עם תקציב מצומצם.

עמידות: בעוד שה- לומינירס עמידים, ייתכן שהם אינם עמידים כמו ציפויים מסורתיים, ועלולים לדרוש החלפות או תיקונים תכופים יותר.

בלתי הפיך: תהליך הדבקת לומינירס דורש הסרת אמייל מסוימת, מה שהופך אותו להליך בלתי הפיך שעלול להחליש את השיניים.

לא לכולם: לומינירס לא מתאימים לכולם, ויש צורך בהערכה דנטלית יסודית כדי לקבוע אם הם הבחירה הנכונה לצרכים הספציפיים שלכם.

זה חיוני להתייעץ עם רופא שיניים כדי להעריך את צרכי השיניים האישיים שלכם ולדון אם לומינירס או טיפול חלופי הם האפשרות הטובה ביותר עבורכם.

מה לצפות לפני ההליך של ציפוי שיניים לומינירס

לפני שיש לכם לומינירס, אתם יכולים לצפות למספר שלבים חשובים:

  1.  ייעוץ: קבעו פגישת ייעוץ עם רופא שיניים קוסמטי מוסמך. שוחח על המטרות שלכם, הציפיות שלכם וכל דאגה שיש לכם לגבי החיוך שלכם.

  2. הערכה: במהלכם הייעוץ, רופא השיניים שלכם יעריך את בריאות הפה שלכם ויקבע אם לומינירס מתאימים לכם. הם יבדקו את השיניים שלכם וידונו בתוכנית הטיפול שלכם.

  3. תכנון טיפול: רופא השיניים שלכם ייצור תוכנית טיפול מותאמת אישית, כולל עיצוב חיוך המתאים להעדפותיכם. כמו כן, תקבלו הערכת עלות ולוח זמנים להליך.

בקרוב תוכלו ליהנות מחיוך שעבר טרנספורמציה עם אסתטיקה משופרת ואי נוחות מינימלית לאורך התהליך.

מה לצפות מציפוי שיניים לומינירס

הרופא יבצע הכנה מינימלית של השן על ידי השחזה. לפני שניתן למקם את ה- לומינירס, רופא השיניים יצטרך לבצע רושם ראשוני מהפה. זה יכלול לקיחת תבנית ושליחתה למעבדה ליצירת לומינירס מותאמים אישית.

לאחר ביצוע ההכנה, רופא השיניים ימרח דבק זמני כדי להצמיד אותם לשיניים הקיימות. זה ייתן לכם זמן להסתגל למראה החיוך החדש שלכם. אם אתם לא מרוצים ממראה החיוך, אתם יכולים לשנות אותו.

לאחר מכן רופא השיניים יניח את ה- לומינירס הקבועים. תהליך הצבת ה- לומינירס הוא זעיר פולשני ואינו דורש קידוח אגרסיבי. התהליך כולו לוקח בדרך כלל מספר ביקורים ויכול להימשך עד כמה שבועות.

מה לצפות לאחר תהליך של ציפוי שיניים לומינירס

לאחר שיש לכם ציפוי לומינירס, אתה יכול לצפות לכמה שינויים מיידיים ומתמשכים:

  • אסתטיקה משופרת: לומינירס מספקים חיוך משתנה ואסתטי.

  • אי נוחות מינימלית: אתם עלול לחוות רגישות קלה בתחילה, אך בדרך כלל היא נרגעת במהירות.

  • התאמות: רופא השיניים שלכם עשוי לבצע התאמות קלות להתאמה ונוחות במהלך פגישות המעקב.

  • טיפול אוראלי רגיל: שמרו על היגיינת פה טובה עם צחצוח רגיל, שימוש בחוט דנטלי ובדיקות שיניים.

  • אריכות ימים: לומינירס עמידים ויכולים להחזיק מעמד שנים רבות עם טיפול נאות.

  • הימנעות מכתמים: הגבילוה את הצריכה של חומרים מכתים כמו קפה וטבק כדי לשמר את מראה הציפויים.

  • הנאה: אתם יכול ליהנות מחיוך בטוח והערכה עצמית משופרת.

האם יש תופעות לוואי?

בעוד שציפוי לומינירס נחשבים בדרך כלל בטוחים ויש להם פחות תופעות לוואי בהשוואה לציפויים מסורתיים, עדיין יש כמה בעיות פוטנציאליות שצריך להיות מודעים להן:

רגישות: לאחר מיקום לומינירס, אתם יכולים לחוות רגישות זמנית בשיניים, במיוחד לטמפרטורות חמות או קרות. רגישות זו לרוב נרגעת תוך מספר ימים עד שבוע.

סדקים או נזק: למרות שה- לומינירס עמידים, הם עדיין יכולים להישבר או להיסדק אם הם נתונים לכוח או טראומה מוגזמת, שעלולים לדרוש החלפה או תיקון.

גירוי חניכיים: במקרים נדירים, לומינירס עלולים לגרום לגירוי או דלקת בחניכיים.

הליך קבוע: חשוב לציין שהשחזת האמייל המבוצעת לקראת הליך לומינירס היא בלתי הפיכה, מה שאומר שהשיניים הטבעיות תמיד ידרשו הגנה.

כדי למזער את הלוואי הפוטנציאליות הללו ולהבטיח את התוצאה הטובה ביותר, חיוני לבחור רופא שיניים מיומן ומנוסה שיוכל להעריך.

בדיקות שיניים סדירות ושמירה על היגיינת פה טובה יכולים גם לעזור למנוע בעיות ולהאריך את תוחלת החיים של הלומינירס שלכם.

לכמה זמן הציפוי מחזיק?

ציפוי לומינירס יכול להחזיק מעמד בין 10 ל-20 שנים או אפילו יותר עם טיפול ותחזוקה נאותים. העמידות שלהם תלויה בגורמים כמו היגיינת הפה, הרגלי תזונה ואיכות המיקום הראשוני.

בדיקות שיניים סדירות והימנעות מהרגלים כמו חריקת שיניים או נשיכת חפצים קשים יכולים לעזור להאריך את תוחלת החיים של לומינירס שלכם.

איך אוכל לשמור על הציפויים שלי במצב טוב?

תחזוקה של ציפוי לומינירס חיונית לאריכות החיים והמראה שלהם:

היגיינת הפה: צחצח שיניים לפחות פעמיים ביום עם משחת שיניים לא שוחקת ומברשת שיניים עם סיבים רכים. שימוש בחוט דנטלי מדי יום כדי להסיר רובד ולמנוע מחלות חניכיים.

בדיקות שיניים סדירות: בקרו אצל רופא השיניים שלכם לבדיקות סדירות וניקוי מקצועי כדי להבטיח את בריאות ה- לומינירס והשיניים הבסיסיות שלכם.

הימנעו מחומרים מכתימים: צמצמו למינימום צריכת קפה, תה, יין אדום וטבק, מכיוון שהם יכולים להכתים את ה- לומינירס שלכם לאורך זמן.

הימנעו משחיקת שיניים: אם אתם חורקים שיניים, שקלו ללבוש סד לילה כדי למנוע נזק.

תזונה בריאה: צרכו תזונה מאוזנת ועשירה בסידן והימנעו ממזונות ממותקים או חומציים.

 

עקבו אחר הוראות רופא השיניים: היצמד לכל הוראות טיפול ספציפיות שסופקו על ידי רופא השיניים שלכם כדי להבטיח את אורך החיים והיופי של הלומינירס שלכם.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם:

השאירו פרטים להתייעצות עם רופא שיניים