מחיר יישור שיניים – השוואות מחירים והמלצות

מאמר זה מסקר בהרחבה את מחירי יישור השיניים של כל השיטות השונות, ומחירי קופות החולים בהשוואה לרפואה פרטית, ונבחון את הגורמים המשפיעים על המחירים, ונספק תובנות למי שמחפש את האיזון המושלם בין חיוך יפה ושיקולי תקציב.

מחיר יישור שיניים – כמה זה עולה?

עלות הגשר מושפעת מגורמים כמו סוג הגשר (מתכת, קרמיקה, אינוויזליין), מורכבות המקרה האורתודנטי, מיקום גיאוגרפי, ניסיון האורתודנט וכל טיפול נוסף הנדרש; לגבי ביטוח, ביטוח שיניים עשוי לכסות חלקית גשר לילדים, אך לרוב מציע כיסוי מוגבל למבוגרים, מה שהופך את השירות הפרטי לנפוצץ יותר עבור טיפול אורתודונטי למבוגרים. הטווח הכללי של הטיפול יכול לנוע בין 3,500 – 30,000 ש"ח כתלות בגורמים שפורטו לעיל.

מה המחיר הממוצע של יישור שיניים עם ביטוח?

גובה הסבסוד עבור טיפול יישור שיניים משתנה בהתאם להיקף הכיסוי הביטוחי שלכם בקופת החולים ולאופי הטיפול הנדרש. 

בקופות החולים, עלות יישור שיניים ללסת אחת נעה בין 3,500 ש"ח ל-7,000 ש"ח בממוצע. 

יישור שיניים לשתי הלסתות עולה בין 4,000 ש"ח ל-10,000 ש"ח בממוצע.

הסבסוד משתנה בהתאם להיקף הכיסוי הביטוחי שלכם בקופה – ככל שיש כיסוי רחב יותר, כך הסבסוד גבוה יותר והעלות העצמית נמוכה יותר.

מה המחיר הממוצע של יישור שיניים עם רופא פרטי?

עקרונית, מחיר גשר בשיניים ינוע בין 25,000-10,000 ₪ לטיפול בשתי הלסתות במרפאה פרטית. זה עשוי להשתנות בהתאם לטכנולגיית המכשור ומקצועיותו של הרופא המטפל.

מחיר יישור שיניים לפי סוג

  • מחיר יישור שיניים שקוף – כמה זה עולה?

השיטה הנפוצה בישראל היא יישור שקוף באמצעות אינוויזליין. הרופא מספק לכם סדרה ארוכה של קשתיות להרכבה על השיניים וכל כמה ימים עליכם להחליף קשתית. אינויזליין היא שיטה מהירה ומתקדמת יחסית לשאר השיטות, וגם אסתטית יותר לכן מחיר יקר בדרך כלל. מדובר בעלות של כ-15,000-20,000 ש"ח לשתי לסתות.

שיטה נוספת היא גשר חרסינה. סמכים וקוביות  שקופות שעשויות חרסינה מודבקת לשיניים שלכם וביניהם עובר חוט מתכת שנראה לעיו. מחיר טיפול זה בדרך כלל כ15,000 ש"ח לשתי לסתות.

  •  מחיר גשר בשיניים – כמה זה עולה?

גשר סמכים- גשר הרגיל שכולנו מכירים, קוביות וסמכים מתכתיים שמודבקים לשיניים וביניהם עובר חוט  מתכת. נחשב בין השיטות הזולות ליישור שיניים. מחירו כ12,000 ש"ח.

גשר לינגואלי דומה מאוד לגשר הסמכים המסורתי מבחינת מכשור ופונקציה, אך הייחוד שלו הוא בכך שהוא מודבק לחלק הפנימי של השיניים ובכך מוסתר. מחירו היקר ביותר, מתחיל ב20,000 ש"ח ויכול להגיע עד 30,000 ש"ח

שלא כמו שיטת ה Invisalign , מכשור ה Inman לא שקוף לחלוטין, ומכיל פס מתכת שנראה לאורך השיניים הקדמיות. יישור זה בדרך כלל אורך חצי מהזמן של השיטות האחרות, ועולה כ12,000 ש"ח לשתי לסתות.

אילו גורמים משפיעים על מחיר יישור שיניים?

מספר גורמים יכולים להשפיע על העלות הכוללת שאתה משלמים עבור גשר:

  • ניסיון וכישוריו של מטפל: חלק מהעוסקים ביישור שיניים הם רופאים כלליים שהוסמכו לבצע יישור שיניים, אך הם לא מומחים באורתודונטיה. אם אתם צריכים אורתודנט מומחה, תשלמו יותר עבור השירותים.
  • מורכבות הטיפול : האורתודנט שלכם ייבצע צילומי רנטגן כדי לקבוע את כל הבעיות שיש לתקן לפני הגשר ולבחון את המבנה והמיקום של השיניים ועצמות הלסת שלכם. אם יש לך מנשך יתר/תת מנשך חמור או צפיפות שיניים, הטיפול שלכם יהיה מורכב יותר.
  • סוג הפלטות: פלטות שקופות של Invisalign יעלו יותר מאשר פלטות מתכת מסורתיות מכיוון שלא ניתן להתאים את המיישרים השקופים בכל שלב בתהליך.
  • סוג המכשירים והחומרים שבהם נעשה שימוש: האיכות וסוג החומרים שבהם נעשה שימוש, כגון מחזקים, מרווחים, וגומיות ישפיעו על העלות.
  • מיקום האורתודנט: אורתודנט במדינה עם יוקר מחיה או כאלה שנמצאים בשכונה אמידה עשויים לעלות יותר מאשר אורתודנט באזור כפרי או פרברי.
  • תוכנית הטיפול לאורתודנט שלכם: אפשרות טיפול מהירה יותר עשויה להעלות את תג המחיר. כמו כן, תצטרכו לשקול ניקיון ובדיקות תוך כדי טיפול אורתודונטי.
  • יש צורך בפלטה לאורך זמן: אם אתם צריך ללבוש פלטה במשך זמן רב יותר כדי לתקן את הבעיה שלכם, תצטרכו לבקר את האורתודנט שלכם יותר פעמים כדי להדק או להתאים את הפלטה.

מה יותר זול: גשר או Invisalign?

פלטות מתכת מסורתיות עולות בדרך כלל פחות ממיישר שיניים שקוף כמו Invisalign. אבל זה תלוי כמה זמן הטיפול ב-Invisalign שלך נמשך. Invisalign יכולה לעלות בסביבות 20,000 ש"ח, בעוד שפלטות מתכת מסורתיות יכולות לעלות חצי מזה. תוכניות ביטוח שיניים מסוימות רואות ב-Invisalign הליך קוסמטי ואינן מכסות אותו.

טיפים לחיסכון בכסף בעלויות הכרוכות ביישור שיניים

חיסכון בכסף בעת קבלת פלטה יכול להיות מאתגר, אבל זה אפשרי עם כמה אסטרטגיות חכמות:

השווה בין אורתודנטים: קבלו הצעות מחיר והשוואת עלויות טיפול אצל אורתודנטים שונים כדי למצוא את האפשרות המשתלמת ביותר מבלי להתפשר על האיכות.

כיסוי ביטוחי: בדוק את תוכנית ביטוח השיניים שלך לכיסוי אורתודונטי. 

תזמון: תכננו את הטיפול שלך במהלך מבצעים או הנחות שמרפאות יישור שיניים עשויים להציע בתקופות מסוימות של השנה.

תוכניות תשלום: אורתודנטים רבים מציעים תוכניות תשלום גמישות עם אפשרויות מימון בריבית נמוכה או אפסית.

השתמשו בבתי ספר לרפואת שיניים: שקול טיפול בבית ספר לרפואת שיניים עם אורתודנטים מתמחים וסטודנטים בפיקוח. העלויות עשויות להיות נמוכות יותר, אך הטיפול עשוי להימשך זמן רב יותר.

תחזוקה: בצעו את הוראות האורתודנט שלכם בקפידה כדי למנוע עלויות נוספות עבור טיפול ממושך או תיקונים.

לברר לגבי הנחות: שאלט אם יש הנחות לתשלום מלא מראש או למספר בני משפחה המקבלים טיפול בו זמנית.

ניכויי מס: התייעץ עם איש מקצוע בתחום המס, מכיוון שחלק מהוצאות יישור שיניים עשויות להיות ניתנות לניכוי מס.

טיפול מונע: תעדוף היגיינת פה טובה כדי למנוע בעיות שיניים נוספות במהלך הטיפול האורתודונטי שלכם.

על ידי היותכם פרואקטיביים, בחינת אפשרויות לחיסכון בעלויות ושמירה על טיפול נאות בפה, תוכלו להפוך את הטיפול האורתודונטי למשתלם יותר תוך השגת התוצאות הרצויות.

עלות יישור שיניים מבוגרים VS ילדים

הבדלי המחיר בין ביצוע יישור לילדים ולמבוגרים הם לא מאוד גדולים בדרך כלל כמו שנהוג לחשוב. לרוב מדובר בהבדל של כ-10% בעלות של המכשור. כך מכשור קבוע במרפאה פרטית יכול לעלות לילד 15,000 ש"ח לשתי לסתות, ולמבוגר העלות תהיה כ-17,000 ש"ח.

ישראל רובין
ישראל רובין

ישראל רובין , סטודנט בפקולטה לרפואת שיניים בהדסה עין כרם במסלול הייעודי הצבאי ״בינה״ עורך תוכן בצוות Dentcare.

השאירו פרטים, ויחזור אליכם רופא שיניים מומלץ באזורכם להתייעצות חינם: